O mne

Napísať o sebe je vždy komplikovaná záležitosť. Ja to nejak myslím, ono to potom nejako vyznie. A to vidím na facebooku ako pyskujem v komentároch. Komentujú ma vyjadreniami od blbej blondínky po geek.  Pustím sa  hoc čo riešiť od Adwords po aplikácie a potom sa ma pýtajú :

Tak vieš aspoň niečo z toho dobre? Do všetkého sa pustíš a niečo poriadne – tak jednu vec robiť ?

Preto tento blog. Z časti osobný, z časti o práci, že ono sa to dá byť aj Google Partners, aj Android Developer. K všetkému ma priviedli súvislosti.

No tak ak už sa nes* s tým a spravím web – tak nech tam niekto boa aj chodí a vidí.

A už to išlo, seo a ppc…A potom ten Google Analytics – stále nejaké značky do webu – aby som vedela čo sa deje tak php potom musíš. Spravovať Adwords pre ProgamingShop – viac ako 100 tis produktov, tak jasne, že script.

S čím začnem vždy nájde sa hejter ako to nedám. Aj teraz ako som si robila kurz na tvorbu aplikácií – Javu nikdy nepochopíš 😀 . Už keď som si pred 10 rokmi otvárala živnosť – okrem jedného, dvoch ľudí som opakovane počúvala – na to nemáš, do roka skončíš, vieš aké to je ťažké 😀 . Potom prišla éra – to baba nemôže vedieť. 😀 Dnes naopak. Po sérií reklamných kampaní – baby sú lepšie v programovaní , lebo sú dôsledné a lepšie vychádzajú s ľuďmi ma zaplavila séria pracovných ponúk. Aj od firiem kde programátorom môžem tak kávu nosiť 😀

Neviem všetko, veľa vecí neviem. Ale robím to čo ma baví a zároveň ma to živí. A nechcela by som robiť už niečo iné. Veľká opora sú mi priateľko – pracovné kontakty  „vonku“. Že cítim povzbudzovanie, oporu, často-krát aj pomoc. Lebo od Slovákov to je hlavne , ako sa niečo nedá 😀 Nie hľadanie toho ako sa to dá 😀 (až na pár veľmi málo výnimiek) Preplo by mi už asi  úplne a aj by som skončila, mať pracovné kontakty iba na svk. Jooj,  či sú moje webky dokonalé – nie sú.  Ale robím do výšky svojho platu 😀

Ale živnosť a podnikanie som na Slovensku ukončila. Prešla som do UK. Lebo 😀 serie ma každé euro ktoré mi zožerie tento štát a h* z toho. 😀 A keď vidím tie webky za 300 tis, a loga za 150 tis 😀 – ak by aspoň tí programátori na tom zarobili 😀 ale odmakajú si to za drobné na mesiac.

A tak teda mám klientov ktorým spravujem Adwords, pustila som sa do toho spraviť si pár svojich aplikácií, pre iného klienta trochu optimalizujem web. Som ale aj google local guilder a šprtám sa v mapách. A najnovšie som sa pustila do kurzu JAVA – online na Harvarde.

 

Alena Mizikova

A kámoške robím web.  Je  veľmi šikovná kaderníčka. Sama si rozbehla dve kaderka. Jedno v Bratislave a druhé v Banskej Bystrici. Tak na týchto dvoch stránkach pracujem. Robí mi potom  farebné vlasy 🙂 a experimenty 🙂 .

A Peťkovi spravujem web  3x3basket.sk. Za tričko, ale mi ho ešte stále nedal 🙁 . A niečo som si dohodla s Learn2Code.  Inak žijem dosť obyčajný život v Banskej Bystrici a v kuse na seba nadávam čo tu preboha na Slovensku ešte robím? Ani najesť sa tu normálne nedá 😀

25-8-2017 – Aktualizácia článku : Mám tričko 🙂