Noc múzeí a galérií ako prebehla tento rok v zákulisí ?

4.88/5 (16)

Noc múzeí a galérií je celo-európska forma prezentácie Múzeí a Galérii. Uskutočňuje sa  v mnohých krajinách. Tento rok prebiehal 13 ročník, a ako šťastné číslo 13 sa dostal  web až ku mne. 
Noc muzei a galerii

Začalo to ako nenápadne,  otázka.  – „Spravíš noc múzeí?“„Nie“ 😈  -„Alenka…“ . Pracuj v tíme s človekom čo ti je kamarát a máš rád(a). Ukecal ma.

Celé roky spolupracovali s jednou spoločnosťou a ten pán to už nechcel tento rok. Hodinu som sa s ním rozprávala, prečo to nechce a ako má dosť už robiť stránky a vyhorel s ľudí. On to chudák ale aj 11 krát predtým robil v HTML.

Nakoniec som ale povedala ok. A po 5 marci som sa ako správny ateista, začala už aj modliť aby už bolo 20 marca. 😕 Prišli s myšlienkou: „Daj nám Wordprress, lebo s tým vieme“  😆 A skončilo to  2-3 hodiny spánku od 8 do 19 marca.  😆

Nemôžem povedať nič na ľudí zapojených v organizácií, sami mali vyše hlavy všetkého. Ale to je práve tá časť, ktorú nik nevidí ak povie : „Za web chceš xxx? a začo, za wordpress. ?“ (Za  možné problémy a keci okolo 😆  pozn. redakcie. ) 

Prvá vízia bola: každé múzeum bude mať profil, spraví si vizitku, nahodí si program 🙂 Nakoniec , že nie  a mne prišlo drrrrb 180 dokumentov word. Vypísaných hoc ako.  Ale obrázky vo word neboli. Nemala som ich vôbec  😕

Ako mi prišlo tých 180 doc…Volám…

  • “ Maťko to ako do —pííííííííp—  
  •  “ Alenka, odosobní sa, však to neber všetko tak, zamysli sa aj nad tými ľuďmi. Čo si varíš, čo sa motáš? Som ti hovoril začni skôr, kedy si už vedela? Od kedy už máš zoznam múzeí ?  A na poslednú chvíľu všetko robíš….a nadávaš ako dláždič. To čo má byť? To baba tak rozpráva? 

A áno nahodili sa ručne. 🙂  Po pracom vytvorení 180 článkov, dookola začali prichádzať úpravy: „my sme zmenili program, my sme zmenili vstupne,…“ 

 

A 19 si vravím supeeer, už bola tlačovka –  padla – .

A ráno mi príde email od WebMasterTools – Váš web bol napadnutý. :mrgreen:  Vírus. Nieeeeeee 😀

Ale taký, že riadny stafylokok. Cez plugin sa tam dostal. 😀 Mala Alenka zálohu FTP? Nemala. Mala zálohu databázy? No WebSupport mal :D. Jednoducho free template, a open souce, čo spravíš. Nič… ponadávaš ako chorá vrana, poreveš a hľadáš ako debil zálohu 😀 😀 Ale nebola , nebola, nebola  :mrgreen:

20 marca som cestovala na konferenciu do Poľska a ešte pol hodiny pred tým nahadzovala posledné veci :D. Inak som sa modlila nech to všetko Ok, išla som na prvú dobrú 🙄 .

V Poľsku dáta na mobile išli jedná radosť 😀 O2 zaplesalo 😀 Ešte nebol  zákon o roamingu. (S takým natešením mi volali o týždeň nech priplatím paušál a data 😀 ) 

A ešte sme to mali celé nedoriešené. Pretože sme  sa nedostali k doméne nocmuzeii sk , tak vznikla nová nmag.sk presmerovanie bolo nádherne.  Posielal na  ten môj cez preklik  😀 na stranke nocmuzeii sk .  Otrasss. Ale nemala som ako to poriešiť. Čím sa nám návštevnosť trieštila a užívateľ bol v p*** (pomykove – už nejaké sprostosti napadali , čo ?   😈 )

Návštevnosť bola slušná,  12 tisíc. Ťahal referal. (Odkazujúci zdroj)

Noc muzeii a galerii

 

Ale dobre to dopadlo nakoniec všetko,že aj  na pivko zájdeme sme dohodli 🙂 Takže spoko. Ale 14 ročník NEROBÍÍÍÍÍÍÍÍÍM.  😀

Páčil sa ti článok?

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *