Čo je Bitmoji? Vytvor si vlastný avatar pre Facebook

4.2/5 (5)

Pravdepodobne trávite čas na Facebooku, Slack, Snapchat, Gmail alebo ďalších aplikáciach alebo službách. V takom prípade môže byť Bitmoji zaujímavým oživením správ.

Základy Bitmoji

Bitmoji je produkt od spoločnosti Bitstrips, ktorá bola pôvodne známa tým, že vám umožnila vytvárať prispôsobené komiksy pomocou osobného karikatúrneho avataru. 

Základným predpokladom v službe je, že vytvárať karikatúrnu verziu seba, ktorú môžete vložiť do rôznych webových služieb, od Snapchatu po Gmail a ďalších. Je to určite pridanie zábavy do  komunikácie.

Aplikácia používa slogan “Vaše osobné emoji”.  Vytvor si roztomilú, prekvapivo presnú digitálnu verziu samých seba, Bitmoji ponúka veľa rôznych verzií  avataru – s rôznymi titulkami, rôznymi emóciami a ďalším.

Aplikácia ponúka aj témy ako  Game of Thrones,  Night’s Watch, “You Know Nothing “.  Obsahuje veľa  možností.

Zoznam niektorých aplikácií a služieb, ktoré ponúkajú integráciu so službou Bitmoji:

  • Facebook
  • Facebook Messenger
  • Gmail
  • Snapchat
  • Slack
  • Text

Začíname s Bitmoji

Môžete sa stretnúť s možnosťou vytvoriť avatar v aplikácii Snapchat, ale v každom prípade budete musieť začať stiahnutím aplikácie. Môžete tak urobiť pre Android i iPhone . V prípade systému Android budete potrebovať Android 4.1 alebo novšiu verziu aplikácie, aby fungovala. Pri telefóne iPhone musí byť v telefóne spustený systém iOS 9.0 alebo novší, aby bola aplikácia kompatibilná.

Bitmoji môžete použiť aj s webovým prehliadačom Chrome – jednoducho ho musíte pridať ako rozšírenie. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, je zadarma na stiahnutie.

Po stiahnutí aplikácie Bitmoji je nutné  vytvoriť si prihlasovacie meno. Na výber je registrácia prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom služby Snapchat. 

Po zaregistrovaní pomocou preferovanej metódy a prihlásení sa prichádza zábava časť: vytvorenie vlastného Bitmoji. Môžete vytvoriť dva rôzne typy avatarov: Bitmoji štýl (ktorý vyzerá trochu modernejšie, má menej možností prispôsobenia) a štýl Bitstrips. 

Prejdete niekoľkými obrazovkami, prispôsobením avatara. Vyberáte si účes, farbu očí, tvar nosa … Vždy sa môžete vrátiť, ak sa vám niečo nepáči, a aj keď ste spokojní s tým, čo ste urobili, môžete sa vrátiť späť a neskôr zmeniť veci.

 

Klávesnica Bitmoji

Akonáhle ste spokojní s avatrom, ktorý ste vytvorili, budete chcieť nastaviť klávesnicu Bitmoji na vašom smartfóne, aby ste mohli zdieľať váš avatar v textoch a v kompatibilných aplikáciách. Aplikácia poskytuje návod na to, ako to urobiť, a môžete zobraziť pokyny pre iOS aj tu  a tu pre Android .

Ak chcete aktivovať klávesnicu v systéme iOS, budete chcieť stlačiť ikonu zemegule pri otvorení klávesnice na prepínanie rôznych možností klávesnice. V systéme Android budete chcieť klepnúť na malú ikonu klávesnice v pravom dolnom rohu obrazovky a prepínať medzi možnosťami vstupu.

 

Prispôsobenie 

Jedným z úžasných vecí v aplikácií sú možnosti prispôsobenia pre váš avatar. Môžete zmeniť svoje oblečenie  v sekcií  “Dress Your Avatar”  kde nájdete veľa možností . (napríklad oblečenie súvisiace s prácou pre všetko od šéfkuchára po hasičov). 

A keďže spoločnosť  je  vlastnená spoločnosťou Snapchat, môžete očakávať, že niektoré značky budú spolupracovať. 

Môžete tiež zakúpiť platenú tému balíčkov, ak chcete vybrať ešte viac možností  – napr.: balíček obsahujúci  postavy z filmu Pixar “Inside Out”. Väčšina z nich stojí 0,99 usd za stiahnutie, ale ceny  môžu byť rôzne.

Páčil sa ti článok?

You may also like...