7 najlepších WordPress Plugin pre rok 2018

4.25/5 (8)

Bez ohľadu na to, či prevádzkujete web stránku na WordPress pre vlastné, obchodné alebo osobné účely, budete chcieť používať najnovšie a najväčšie WordPress Plugin, aby ste zaistili, že vaša stránka je optimálna a dáva návštevníkom presne to, čo hľadajú. 

CMS modul je kus softvéru navrhnutý tak, aby zlepšil alebo pridal funkčnosť  web  stránok na WordPresse. K dispozícii sú bezplatné aj prémiové doplnky, ktoré môžete prevziať z lokality WordPress.org alebo z webových stránok vývojárov ako súbor .ZIP a nahrať do stránky. Po úspešnom nainštalovaní je plugin pripravený na použitie. Urobte si malú údržbu vášho WordPress a dajte mu dobrú aktualizáciu stiahnutím a inštaláciou niektorých z nasledujúcich pluginov .

 

Jetpack – Bezpečnosť a návštevnosť

WordPress Plugin

Jetpack je výkonný  all-in-one modul, ktorý vybavuje webové stránky funkciami, ktoré zabezpečujú prevádzku , SEO, bezpečnosť, zálohovanie web stránok, vytváranie obsahu a budovanie komunity. Pozriete si  štatistiky svojich stránok, automaticky zdieľate nové príspevky na sociálnych sieťach, chránite  stránky pred útokom atď.

+ :  Tento WordPress Plugin je intuitívny na použitie – vhodný aj pre začiatočníkov. Skvelé je aj to, že toľko užitočných funkcií prešlo do jedného  doplnku, takže nemusíte vyhľadávať a preberať špeciálny plugin pre každú konkrétnu funkciu.

: V závislosti od funkcií, ktoré ste povolili spolu s ďalšími faktormi stránok (ako sú napr. ďalšie doplnky, ktoré používate), sa  zdá, že sa počas používania služby Jetpack zvýši jeho čas načítania.

Cena: Bezplatne s možnosťou prechodu na osobné, profesionálne alebo prémiové členstvo. Viac »

 

Yoast SEO – Optimalizácia

WordPress Plugin

Ak to s optimalizáciou myslite vážne , a tužíte sa zaradiť na začiatok vyhľadávanie pre vaše cielené  výrazy Yoast je SEO plugin, je ideálny. Budete vedieť, či je váš názov príliš dlhý, či ste nezabudli vložiť kľúčové slová do obrázka, či váš meta popis potrebuje upraviť a ďalšie podrobnosti, ktoré sú dôležité pre zlepšenie pozície pri vyhľadaní vašich stránok.

+ :  Náhľad úryvkov  ukáže, ako bude ako výsledok vyhľadávania v  Google vyzerať. Tiež pripojí  jasné návrhy, aby vaše SEO bolo ešte lepšie.

:  Technická podpora je iba pre prémiovú verziu.

Cena:  Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium (jedna Premium licencia na jednu stránku). Viac »

 

MailChimp – práca s emailom

WordPress Plugin

Služba MailChimp je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre prácu s  e-mailom. Zastrešuje  zhromažďovanie e-mailových adries a správu e-mailových kampaní. Ak prevádzkujete obchodnú stránku, vytváranie zoznamu e-mailov je rozhodujúce pre udržanie a angažovanie zákazníkov.

Existuje niekoľko skutočné dobrých nástrojov pre prácu s e-mailom. Avšak WordChimp je WordPress plugin ktorý vie ponúknuť viac. Má  užívateľsky príjemný e-mail formulár, ktorý je možné veľmi jednoducho pridať do stránky. Formuláre sa potom pripoja priamo do vášho účtu na  MailChimp.  Takže každý, kto zadá svoj e-mail automaticky sa pridá priamo do zoznamu vo vašom účte.

+ :  Formuláre na prihlásenie majú prispôsobiteľné nastavenia, ktoré umožňujú, aby sa tento formulár dobre spájal s ľubovoľnou témou  wordpress a môžete si vybrať rôzne štýly registračných formulárov. Tiež sa dá bez problémov integrovať do  komentárov WordPress a iných obľúbených doplnkov, ako je napr. aj  kontaktný formulár 7 .

:  Vykonáva prácu, ale nemusí to byť najlepšia voľba, ak potrebujete väčšiu kontrolu a prispôsobenie vzhľadu a funkčnosti prihlasovacích formulárov.

Cena:  Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium pre niekoľko ďalších nástrojov.Viac »

 

WP Smush – komprimácia

WordPress Plugin

Veľkosť vašich obrázkov môže drasticky ovplyvniť, ako dlho trvá načítanie web stránky. Práve preto potrebujete WP Smush. Tento doplnok automaticky zmení veľkosť, komprimuje a optimalizuje obrázky, pri odovzdávaní do  stránky, takže sa už nemusíte starať o manuálnu úpravu. 

+ :  Automatická voľba “smushing” je sama o sebe šetrič záchrany života. Dokonca môžete vo svojej knižnici vybrať existujúce obrázky, ktoré sa majú hromadne komprimovať a zvládne až 50 snímok naraz.

:  Snímky, ktoré sú nad 1 MB, budú preskočené. Ak chcete zmazať obrázky s veľkosťou nad 32 MB, musíte prejsť na WP Smush Pro.

Cena:  Zadarmo s 30-dňovou skúškou WP Smush Pro. Viac »

 

Akismet – eliminovať spam

WordPress PluginKaždý, kto si niekedy vytvoril vlastnú webovú stránku na  WordPress, vie, že netrvá dlho, kým ju nájdu a začnú spamovať automatizované komentáre. Spoločnosť Akismet tento problém vyriešila automatickým filtrom spamu.

+ : Každý komentár má svoju vlastnú históriu stavu, ktorá ukáže, ktoré z nich boli automaticky odoslané na nevyžiadanú poštu, ktoré boli automaticky odstránené a ktoré boli spamované alebo neschválené moderátorom.

:  Musíte prejsť procesom registrácie a získať kľúč rozhrania API, aby sa doplnok aktivoval. Nie je náročné získať API kľúč – ale tento krok by nemusel byť nutný.

Cena: Bezplatne s možnosťou inovácie na plány Plus a Enterprise. Viac »

 

Wordfence Security – ochrana

WordPress PluginKaždý majiteľ web  stránok by mal brať bezpečnosť vážne vzhľadom na to, aké je  ľahké pre útočníkov, aby narušili alebo infikovali nezabezpečené stránky.  A preto je potrebný  WordPress plugin napr. ako Wordfence Security. Tento doplnok ponúka množstvo robustných bezpečnostných funkcií vrátane brány firewall, ochrany proti vírusom, skenovanie škodlivého softvéru, bezpečnostné upozornenia, vlastný zdroj obrany proti hrozbám, možností zabezpečenia prihlásenia a ďalšie.

+ :  Zabezpečenie webu môže byť pre začiatočníka mätúce a zastrašujúce, a preto  je veľmi užitočné, že tím Wordfence ponúka podporu a skvelý zákaznícky servis bezplatným a prémiovým používateľom doplnku.

:  Pretože nastavenie môže byť pre začiatočníka mätúce a zastrašujúce, môže môže sa ľahko stať , že konfigurácia nebude správne nastavená. Používatelia si môžu pozrieť výučbové centrum Wordfence, aby získali aspoň základné znalosti o bezpečnosti  WordPress.

Cena:  Bezplatne s možnosťou upgradovania na Premium. Viac »

 

WP Fastest Cache – rýchlejšia vyrovnávacia pamäť

WordPress Plugin

Kvalita  témy WordPress a veľkosť obrázkov sú dve hlavné súčasti, ktoré môžete ovládať, aby ste zmenili rýchlosť načítania web stránky. Môžete to vykonať rýchlo a prakticky bez námahy, pomocou  WP Faster Cache. Najrýchlejšia pomoc pre vyrovnávaciu pamäť web stránky. Doplnok vymaže všetky súbory vyrovnávacej pamäte po uverejnení príspevku alebo stránky a umožňuje zablokovať konkrétne príspevky alebo stránky z cache.

+ :  Zásuvný modul si zaslúži svoje pomenovanie a dokáže zrýchliť zaťaženie webových stránok lepšie ako ostatné obľúbené aplikácie pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako je napr.  W3 Total Cache a WP Super Cache .

: Napriek tvrdeniu, že je to najjednoduchší WordPress plugin pre vyrovnávaciu pamäť, používatelia WordPress, ktorí nedokážu pochopiť, ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte, nebudú vedieť  nakonfigurovať všetky potrebné nastavenia. Bolo by fajn ak by bol na webovej stránke WP Fastest Cache podobný návod pre používateľov, ktorí sú bezradní v oblasti ukladania dát do vyrovnávacej pamäte.

Cena: Bezplatne s možnosťou inovácie na Premium. Viac »

 

Páčil sa ti článok?

You may also like...