10 najlepších free template pre WordPress. SKUTOČNE ZDARMA.

4.7/5 (10)

WordPress je najobľúbenejšou platformou webových stránok na svete, a pretože ide o open source. Je pomerne jednoduché je nájsť  tému, stiahnuť a nainštalovať ju. Zložitejšie je už ale nájsť peknú skutočne zdarma free template pre WordPress

Všetky najnovšie vyvinuté a aktualizované témy pre  WordPress sú optimalizované tak, aby sa dobre zobrazovali na mobilnom zariadení. Bez ohľadu na to, či prezeráte webovú stránku WordPress zo smartphonu, prenosného počítača, stolného počítača alebo tabletu,  dizajn je prispôsobený a bude vždy vyzerať dobre.

Ak si myslíte, že iba kupované šablóny môžu vyzerať dobre, nasledujúci zoznam vám dokáže, že ste sa mýlili. Tu 10 najlepších free templatre pre WordPress. (Vezmite prosím na vedomie, že tieto témy sa týkajú webových stránok WordPress.org , ktoré sa nenachádzajú na stránkach WordPress.com .)


Free template pre WordPress


1.) Zerif Lite → odkaz

free template pre WordPress

Zerif Lite používa viac ako 100 000 používateľov WordPressu, ale to neznamená, že si ju nemôžete prispôsobiť a vytvoriť jedinečnú prezentáciu. Ide o perfektnú jednostranovú tému vhodnú napr. pre obchodné webové stránky a obsahuje nádherne hladké, oko-chytľavé animácie pri prechádzaní nadol.

2.) Sydney – odkaz

Free template pre WordPress

Nemyslel si, že by ste mohli nájsť úžasné parallax scrolling effects v téme zdarma, však?  Téma Sydney je ideálna pre firmy a nezávislých pracovníkov, ktorí chcú vytvoriť profesionálnu webovú stránku, blog alebo pracovné portfólio..

Môžete nahrať   logo, prispôsobiť farby, rozloženie, využívať Google font, používať posúvač na  obrazovke, používať lepšiu navigáciu a ešte oveľa viac. Navyše všetko reaguje na akýkoľvek type zariadenia, na ktorom sa zobrazuje.

3.) Sparkling – odkaz

Free template pre WordPress

Ak hľadáte niečo viac tradičné ako blog s bočným panelom je Sparkling ideálna téma. Má minimalistický vzhľad ale širokú škálu funkcií, vrátanie možnosti full width, sociálnych ikon, farieb, písma, bio box a ďalšie. Má vlastné nastavenia pre mobil a tablet.

4.) ColorMag – odkaz

Free template pre WordPress

Nie je vždy ľahké vybrať tému pre spravodajské stránky alebo blogy, ktoré nevyzerajú príliš preplnené a nepríjemné, ale ColorMag je jedným z tých vzácnych, voľných motívov v štýle časopisu, ktorý je skutočne veľmi príjemný. Veľký dôraz sa kladie na obrázky, a stále máte dosť miesta na umiestnenie reklamných bannerov.

5.) Spacious – odkaz

Free template pre WordPress

Pre tých, ktorí viacúčelovú tému, ktorá stojí za to vyskúšať. Táto neuveriteľná téma obsahuje štyri rozloženia typu stránok, dvojstránkové šablóny, štyri typy zobrazenia blogov, 13 rôznych oblastí na uloženie miniaplikácií, 5 vlastných miniaplikácií pre firmy, krásnu funkciu posúvača, tmavú a ľahkú voľbu kože, prispôsobenie farieb a oveľa viac. Je ťažké uveriť, že  je zadarma.

6.) Customizr – odkaz

Free template pre WordPress

Chcete prispôsobiteľné funkcie? Máte ich! Prispôsobiteľný prvok bol navrhnutý tak, aby sa čo najjednoduchšie používal. Ako jedna z najpoužívanejších voľných tém s  päťhviezdičkovým hodnotením od stoviek používateľov vás nesklame  – hlavne keď si stránku prezeráte z mobilného zariadenia. Je tiež ideálna na použitie spolu s WooCommerce  , čo je skvelé riešenie pre eshop.

7.) Virtue – odkaz

Free template pre WordPress

Ďalšia veľmi všestranná free template pre WordPress , ktorú môžete použiť spolu s WooCommerce na predaj produktov, prezentovať prácu v portfóliu alebo fotografie, písať blog… Téma má vlastný panel funkcií, cez ktorý môžete pristupovať k panelu WordPress, kde môžete prispôsobiť a vyladiť vzhľad rozloženia a všetky dostupné funkcie, aby web stránka vyzerala presne tak, ako chcete. 

8.) GeneratePress – odkaz

free template pre WordPress

Kompletná  téma pre eshop, ktorá funguje skvele s doplnkami ako WooCommerce, BuddyPress a ďalšími – a je tiež navrhnutá tak, aby bola vhodná pre vyhľadávače.  A rovnako ako všetky ostatné  témy na tomto zozname, to vyzerá úžasne v mobilnom telefóne.

9.) Responsive – odkaz

 free template pre WordPress

Ako asi názov témy  vypovedá  Responsive, zameriava sa na  mobilnú odozvu WordPress tému. Táto téma obsahuje široké možností prispôsobenia deväť  šablón, 11 widgetized oblasti, šesť možnosti rozvrhnutia a štyri pozície menu.

Je to dostatočne všestranná na to, aby sa dala  použiť na podnikateľskú stránku a dostatočne jednoduchá na osobnú stránku . Tiež  je kompatibilná s WooCommerce, celé rozloženie sa automaticky prispôsobuje obrazovke.

10.) Evolve – odkaz

free template pre WordPress

Mimoriadne všestranná, viacúčelová free template pre  WordPress s čistým a moderným rozložením, ktoré má viac ako stovkou možností prispôsobenia. Dodáva sa dokonca aj s vstavaným kontaktným formulárom a tromi rozličnými rozloženiami blogu.

Ak naozaj chcete zapôsobiť na svojich návštevníkov, nezabudnite využiť paralax a ďalšie animované efekty, ktoré presúvajú obrázky okolo stránky  hladkým a pútavým spôsobom. Túto tému si musíte stiahnuť a nainštalovať až tak objavíte všetky možnosti prispôsobenia.  A je samozrejme je vždy pripravená na prezeranie a používanie z akéhokoľvek zariadenia. 

 

Páčil sa ti článok?

You may also like...